Myšlenkové (někdy též mentálními) mapy jsou stále populárnějším nástrojem k rozvoji myšlení, kreativity a paměti.
- Jsou efektivní pomůckou při přemýšlení, řešení problémů, učení, plánování, organizaci práce nebo zvyšování produktivity, pomohou Vám také při studiu nebo při přípravě prezentace.
- Napomáhají lépe a rychleji zapamatovat si všechny potřebné informace, představit si daný problém komplexně a vnímat spojitosti, které by Vás obvykle nenapadly. Výrazně tak zlepší výkon Vašeho mozku.
- Myšlenkové mapy poprvé představil v šedesátých letech minulého století Tony Buzan, který je dodnes nejvýznamnějším a nejprodávanějším autor knih o mozku a učení.
- Myšlenková mapa představuje grafické uspořádání klíčových slov, které je doplněné obrázky a znázorněním vzájemných vztahů a souvislostí. Jedná se o grafické schéma procesů, které probíhají v mozku a které jsou navrženy tak, aby mozek využíval maximum svých schopností. Vychází z faktu, že lidský mozek pracuje multilaterálně, nikoli lineárně. Zachycuje podrobnosti jako celek a umožňuje mozku komplexněji vnímat veškeré souvislosti a vytvářet asociace. Předchází myšlenkovému chaosu, šetří Váš čas a v neposlední řadě se jedná o zábavnou a kreativní činnost.
Pokud chcete zefektivnit činnost Vašeho mozku, přihlaste se k nám do kurzů a seznámíme Vás se základními principy vytváření myšlenkových map. Nejste-li výtvarně zdatní, nezoufejte, poradíme Vám programy, které kreslení obstarají za Vás!