Rekvalifikace jako příležitost pro nový začátek

Vývoj pracovního trhu v posledních letech a rostoucí nezaměstnanost zcela jasně ukázaly, že pro zvýšení možnosti uplatnění na trhu práce a pro nalezení stabilního a perspektivního zaměstnání již mnohdy nestačí pouze kvalifikační předpoklady a praxe v oboru. Čím dál větší množství lidí je nuceno hledat uplatnění i mimo vlastní obor. Pro mnoho nezaměstnaných jsou tak příležitostí pro zvýšení vlastní profesní kvalifikace tzv. rekvalifikační kurzy.

Zejména pro lidi, kteří jsou dlouhodobě registrovaní na Úřadu práce a přemýšlejí o tom, jaké nové možnosti využít k získání zaměstnání je rekvalifikační kurz tou správnou volbou. Absolvování tohoto kurzu vám otevřete cestu k uplatnění ve zcela novém oboru nebo zvýší vaše kvalifikační předpoklady pro nalezení vhodné pracovní příležitosti ve vašem stávajícím oboru. Seznámíte se s nejnovějšími trendy ve zvoleném oboru, naučíte se praktickým dovednostem pod dohledem zkušených lektorů a zorientujete se v možnostech pracovního uplatnění, která aktuálně ve vámi vybraném odvětví panují. Zvýšíte tak svoji šance uspět mezi obrovskou konkurencí, která v současné době na pracovním trhu existuje. Dodáte si rovněž sebevědomí tím, že vezmete svůj život do vlastních rukou a uděláte nějaký praktický krok na své cestě za novým pracovním začátkem. Seznámení se s novým kolektivem vám kromě zajímavých přátelství může přinést právě netušené pracovní možnosti či nabídky. Podnítí ve vás třeba zájem o zcela nové činnosti a oblasti. Můžete si také udělat radost tím, že se naučíte něco z oboru, který vás vždy tak trochu lákal či zajímal.

Pokud jste navíc evidovaní na Úřadu práce jako uchazeč nebo zájemce o zaměstnání, máte možnost získat rekvalifikační kurz zcela zdarma. Stačí, když si vyberete kurz, který vás zajímá nebo který vám udělá radost. Vyplníte potřebné formuláře a požádáte Úřad práce o schválení vaší žádosti. Z naší praxe víme, že většina žádostí je schválena. Schvalovací komise kladně hodnotí váš aktivní přístup a zájem o další vzdělávání.

Vaše cesta za novou pracovní příležitostí tak může začít!